Web sitesini güncel tutmak ve alakasız içerikler

seo ip uçları

Web sitesini güncel tutmak adına alakasız içerikler ile dolduran arkadaşların okumasını tavsiye ediyoruz.

Google’nin web sitesi optimize hakkında ip uçlarından bir tanesi olan web sitenizi güncel tutun maddesinin yanlış anlaşılması.

Uzun süredir dikkat ettiğimiz konulardan bir taneside bizler ile çalışmaya başlamadan önce müşterilerimizin sitelerinde yaptığımız analizler sonucunda,dillerde ve sürekli seo makalelerinin içerisinde belirtilen sitenizi güncel tutun tavsiyesini farklı anlamaları neticesinde siteleri ile alakasız içerikleri,makale / yazıları yayınlamış olmaları dikkatimizi çeken hatalardan bir tanesi.

seo ip uçları

seo ip uçları

Site güncelliği ve sitenin güncel tutulmasının faydası inkar edilemez.Hatta makalemiz içerisinde eklemiş olduğumuz resimde görüldüğü üzere Google’nin web sitesi optimize hakkında ip uçları içerisinde bulunan maddelerden bir taneside sitenizin güncel tutulmasıdır.Fakat burada dikkat edilmesi gerekeni zaten o kısacık yazıda Google belirtiyor.İp ucu içerisinde geçen “Kendinizi müşterilerin yerine koymayı ve müşterilerinize ihtiyaç duydukları bilgileri sağlamayı unutmayın.”  Optimize tavsiyesinde belirtildiği gibi müşterilerinizin ihtiyaçları doğrultusunda içerikler eklenmesi ve bu şekilde güncel tutulmasıdır.

Seo hizmeti veren bir firmaya ziyaretçiler seo ile ilgili ihtiyaçları için gelmektedir.Bu nedenle gelen ziyaretçiye Seo ile alakasız içerikler sunarsanız ,mesela müzik ile ilgili makaleler/yazılar veya içerikler sunarsanız.Hem gelen ziyaretçi hemde arama motorları bundan hoşnut olmayacaktır.

 Seo zaten herkesin kafasından yaptığı bir çalışma değildir.

Seo yapan kişi veya kişiler arama motorlarının optimize v.s gibi konular hakkında verdikleri ip uçları,politikaları,çalışma sistemi v.s gibi kriterlere uyarak seo çalışmalarını gerçekleştirmektedirler.

Google zaten bir çok makalesinde web site sahiplerinin yapması gerekenleri belirtmektedir.Seo uzmanları Google gibi arama motorlarının verdikleri ip uçları ve istedikleri optimize kriterlerini iyi bilen ve bu doğrultuda çalışmalarını yapan kişilerdir.

Sitenizi güncel tutmak adına sitenizin içeriği ile alakası olmayan içeriklerden kaçınmanızı ve içeriklerinizi sitenizde sunmuş olduğunuz hizmet konusunda belirlemenizi tavsiye ediyoruz.